poniedziałek, 8 czerwca 2015

Relaksacja z Eualią Adasiewicz

Eulalia  Adasiewicz- dr filozofii, trenerka rozwoju osobistego jest naszą Strefowiczką od pięciu lat.  Jej pozytywne nastawienie do życia oraz ciągła chęć rozwoju osobistego powoduje ,że przybywania w jej tawarzystwie napawa wszystkich obecnych niesamowitą energią. I tym  pozytywnym ładunkiem energetycznym podzieli się z nami w najbliższy czwartek  tj. 11-ego czerwca uświadamiając nam jak ważna jest relaksacja w naszym , jakże zabieganym życiu.
 Najbliższe spotkanie Strefy Kobiet poświęcone więc będzie relaksacji jako metodzie terapeutycznej.
 Relaksacja może mieć wiele poziomów. Może to być relaksacja układu mięśniowego - najbardziej podstawowa, kiedy to odczuwamy, że nasze mięśnie są ciężkie. Poczucie ciężaru mięśni odpowiada stanowi rozluźnienia - jest to najbardziej podstawowa i wstępna relaksacja.
   Kolejnym krokiem może być to relaksacja układu wegetatywnego, dzieki której  odczuwamy fizyczne ciepło w rożnych częściach ciała. O ile odczucie ciężaru było wyrazem rozluźnienia układu motorycznego (relaksacja mięśni), to odczucie ciepła wiąże się z rozluźnieniem układu wegetatywnego (relaksacja psychofizyczna) - mięśni poszczególnych organów wewnętrznych, które nie są bezpośrednio zarządzane świadomą wolą.
   Bardzo ważna jest relaksacja emocjonalna,  dzieki której  osiągamy łatwość w wywoływaniu w wyobraźni przyjemnych wyobrażeń i obrazów
, które pozwalają powrócić do wewnętrznej harmonii.

 Niewątpliwie wielu osobom w ćwiczeniach relaksacyjnych może pomóc muzyka relaksacyjna. Uspokajająca muzyka ( szum morza, śpiew ptaków) często zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wytwarza bardziej sprzyjające środowisko do relaksacji.

 O tym wszystkim szerzej dowiemy podczas czwartkowego spotkania.
A.B.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz